Ako ovplyvňuje zvolená spodná bielizeň plodnosť mužov?

Neplodnosťou sa trápi 8–12 percent párov z celého sveta. A z toho je až zo 40-tich až 50-tich percent na vine muž. Plodnosť človeka môže ovplyvniť niekoľko faktorov, ako je napríklad fajčenie, genetika, pohlavne prenosné infekcie a alkoholizmus.

Tiež sa hovorí, že sa na mužskej plodnosti podpisuje aj druh pánskej spodnej bielizne. Čo hovorí nový výskum doktorky Mínguez-Alarcón z Harvardu o tom, aký vplyv má druh spodnej bielizne na mužské spermie?

Pánske boxerky môžu zlepšiť kvalitu spermií

Muži poskytli výskumným pracovníkom vzorky spermií a krvi a zodpovedali dotazník, ktorý sa ich pýtal na spodnú bielizeň. Dotazník zahŕňal možnosti ako trenírky, slipy, boxerky a podobne.

K boxerkám sa nahlásilo viac ako 50 % mužov. Títo muži mali o 25 % vyššiu koncentráciu spermií, ba dokonca ich počet aj rýchlosť spermií bola vyššia ako u mužov, ktorí zvyčajne boxerky nenosievali.

Na druhej strane muži, ktorí obľubujú pánske trenírky, mali o 14 % nižšie hladiny hormónu FSH. Úlohou hormónu je produkcia spermií. Hormón sa aktivuje vtedy, keď sa snaží vyrovnať poškodenia semenníkov, ktoré môže spodná bielizeň spôsobiť.

Pánske boxerky môžu zvyšovať plodnosť

Na záver nie je možné povedať, či boxerky skutočne zvyšujú plodnosť alebo nie. Medzi pevnou spodnou bielizňou a hladinou hormónu FSH sa zistila závislosť. Zvolená spodná bielizeň môže byť jedným z faktorov, ktoré plodnosť u mužov ovplyvňujú.

Zdravie ovplyvňuje aj zvolený materiál

Ideálnym materiálom je bavlna, ktorá sa vyznačuje hneď niekoľkými užitočnými vlastnosťami:

Nespôsobuje zápach

Materiál je priedušný, vďaka čomu zabraňuje hromadeniu baktérií na intímnych partiách, ktoré spôsobujú zápach. Bavlna tiež dobre absorbuje prebytočnú vlhkosť. Ide o jeden z materiálov, ktorý môžete nosiť v lete aj v zime.

Ide o hypoalergénny materiál

Bavlna je hypoalergénny materiál, ktorý pomáha zmierňovať podráždenie. Bavlnenú spodnú bielizeň by ste mali prať bez pridávania aviváže a vždy len s pracími prostriedkami, ktoré sú vhodné na citlivú pokožku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.