Kupujeme koberec: Ako vybrať meraný koberec?

Pri kúpe koberca záleží na tom, kde ho plánujete položiť. V prípade, že pôjde o koberec do spálne, môžete si dopriať trochu luxusu a komfortu, pretože v spálni sa zväčša pohybujete naboso. V miestnostiach s vysokou prevádzkou voľte radšej hustý a pevný koberec s nižším vlasom. Ako teda vybrať koberec?

Nastavte svoj rozpočet

Hoci prvé veci, o ktorých majitelia domov zvyčajne pri kúpe kobercov uvažujú, sú farba a materiál, povedať si, koľko sme ochotní za koberec utratiť je pravdepodobne tým najlepším prvým krokom. Ceny kobercov závisia od jeho veľkosti, preto pred kúpou nezabudnite miestnosť pomerať. Ak máte veľkú spálňu, možno budete nútení hľadať lacnejšie možnosti.

Preskúmajte, aké máte možnosti z hľadiska materiálov

Pokiaľ ide o kobercové materiály, koberce sa vyrábajú buď z prírodných, alebo syntetických vlákien. Prírodné materiály sú drahšie a pôsobia luxusnejším dojmom. Vyznačujú sa jemnosťou a sú vhodným materiálom do spálne. Nemusia byť však tou najlepšou voľbou v prípade, že trpíte alergiami.

Syntetické koberce sú na druhej strane cenovo dostupnejšie, takže pre mnohé domácnosti aj reálnejšie. Nylon je zvyčajne najnákladnejší, polyester lacnejší a nealergénny. Syntetické merané koberce sú tiež dostupné vo farebnejších variantách. Pre extravagantnejšie typy sú tak lepšou voľbou.

Vyberte si koberec podľa farby

Neutrálne farby sú bez pochýb bezpečnejšou voľbou, pretože ich jednoducho zladíte s akýmikoľvek dekoráciámi a farbami stien. Zvyčajne je ale lepšie vyhnúť sa kobercom svetlých farieb ako biela a béžová, pretože na nich bude viditeľná každá nečistota. Môžete siahnuť po unikátnom modernom kusovom koberci veselších farieb. Na výber máte aj klasické kusové koberce, pre ktoré sú typické geometrické tvary. Jemný vzorovaný koberec môže dodať inak obyčajnej miestnosti úplne iný ráz.

Nech sa už rozhodnete akokoľvek, majte na pamäti, že koberec s vami pobudne niekoľko rokov. Preto voľte nadčasový a kvalitný kúsok, ktorý vás nesklame.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.