Vykurovací materiál na zimu: Brikety sa dostávajú na popredné priečky

Brikety sú už dlhšiu dobu obľúbeným vykurovacím materiálom v Európe a teraz si nachádzajú cestu aj do slovenských domácností. Kompaktné, ekologické a jednoducho použiteľné brikety sa držia na popredných priečkach. Existuje toľko výhod, ktoré vám používanie drevených brikiet prinesie.

Spôsob výroby

Drevené brikety sú vyrobené z recyklovaného odpadu a odpadu z podnikov, ktoré pôsobia v drevospracujúcom priemysle, nábytkárskom odvetví a podobne. Skladajú sa z vedľajšieho produktu, ktorý by ináč nenašiel využitie, ide o piliny a triesky.

Ekologickosť

Brikety sú podstatne viac šetrné k životnému prostrediu ako uhlie. Vzhľadom na to, že sa vyrábajú pomocou tlaku, bez akýchkoľvek chemikálií, môžu byť dokonca použité aj v kempingoch či pri grilovaní.

Menej neporiadku

Brikety horia dlhšie ako drevo a vytvárajú teplo rovnomerne. Pri úrovniach vlhkosti v priemere menej ako 10% nedechtujú narozdiel od iných materiálov. Drevené brikety sú čistejšie aj čo sa spaľovania týka. Nezanechávajú toľko popola ako uhlie alebo drevo.

Vyskúšajte unikátne brikety Ekomall

Klasika – brikety tehlového tvaru

Brikety, ktoré sú vyrobené lisovaním pilín z tvrdých drevín a to bez chemikálií a lepidiel. Nezanesú vám komín, sú suché, a jedna tona je svojou výhrevnosťou rovná 4 mdreva.

Pohodlnosť – nočné brikety

Nočné brikety pre váš komfort sú vyrábané z čistenej kôry borovice a smreka. Sú skvelou voľbou, pokiaľ potrebujete udržiavať teplotu pahreby rovnomerne a dlhodobo. Sú osobitne vhodné na kúrenie počas noci bez nutnosti prikladania. Vďaka špecifickým vlastnostiam dosahuje doba tlenia brikiet 10 až 16 hodín.

Zabudnite na drevo a uhlie a začnite používať brikety alebo ich menšiu obdobu, pelety. Nielenže v konečnom dôsledku ušetríte, ale pomôžete aj životnému prostrediu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *