Venujte dostatočnú starostlivosť svojej pokožke

Veľké mrazy a veľké teplotné rozdiely medzi interiérom a exteriérom neprospievajú našej pokožke a pravdepodobne ste si všimli, že v predchádzajúcich mesiacoch vaša pokožka „nebola vo svojej koži“. S prichádzajúcimi teplými dňami by sme mali zvýšiť starostlivosť o pokožku a venovať jej viac času. Na čo sa zameriavať?

Hydratácia tela

Zamerajte sa predovšetkým na hydratáciu celého tela. Najviac sa však sústreďte na tvár, ruky, ale aj chodidlá. Práve tieto časti nášho tela dostávajú počas zimy zabrať a s príchodom jari im treba venovať viac pozornosti. Pri hydratácii si však dávajte pozor na malé kožné výrastky, ktoré keď si natrhnete, spôsobíte si nemalé komplikácie. Viacerým ženám sa tieto kožné výrastky vedia objaviť práve v oblasti prsníkov, v podpazuší, ale aj na chrbáte, preto si dávajte pozor, aby ste si ich nenatrhli. Ak by ste natrhnutie neriešili a vyhli sa návšteve kožného lekára, rana by sa vám zapálila.

Čo by mali obsahovať prípravky, ktoré hydratujú vašu pokožku?

Na popraskané ruky odporúčame krémy s ureou (močovinou), ktoré chránia pokožku a bránia tomu, aby sa nadmerne vysúšala. Skvele pôsobia aj krémy s bambuckým maslom a s aloe vera. Na extrémne vysušené časti tela, najmä chodidlá a dlane, odporúčame kúpiť hydratačný prírodný telový balzam, ktorý sa pri kontakte s pokožkou mení na masážny olej.

Na pokožku priaznivo pôsobia aj krémy s tea tree.

Dávajte si však pozor na popraskané päty. Cez popraskanú kožu sa do vášho tela môže dostať vírus HPV a spôsobiť tak herpes a bradavice.

Noste kvalitné oblečenie

Vaša pokožka trpí, ak nevenujete dostatočnú pozornosť výberu materiálu oblečenia. Ak chcete, aby bola vaša pokožka zdravá, noste kvalitné oblečenie, ktoré vás zahreje, keď je potrebné, ale zároveň ktoré umožňuje pokožke dýchať. Sústreďte sa predovšetkým na oblečenie zo 100% bavlny, ideálne z organickej bavlny a nepohrdnite ani oblečením z micromodalu. Jedná sa o vlákno, ktoré je vyrobené z celulózy buku. Obliekať si ho môžu aj tí, ktorých trápia ekzémy, najmä však atopický ekzém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.