Tipy, ako si vylepšiť auto

Pri výbere automobilu si okrem značky a dostupnej výbavy všímame aj dizajn auta. Ak by sa nám dizajn auta nepáčil, auto by sme si jednoducho nekúpili. S pribúdajúcimi rokmi sa však auto opotrebováva a je pochopiteľné, že máme chuť si ho tak trošku vylepšiť.

Aké sú najzákladnejšie druhy vylepšenia?

Brzdy

Starostlivosť o brzdy a celkovo brzdový systém by sme nemali podceňovať. Znehodnotenie, resp. zanedbanie aspoň jednej súčiastky brzdového systému môže spôsobiť fatálne život ohrozujúce následky, preto rozhodne netreba nič podceňovať.

Ak vám ale ide hlavne o vylepšenie, odporúčame vám kúpu nových EBC bŕzd. EBC brzdy sú najkvalitnejšími brzdami, ktoré zabezpečujú bezpečnosť, trvácnosť a vysokú kvalitu. EBC Brakes sú svetovými lídrami výroby automobilových bŕzd, brzdových platničiek a brzdových kotúčov. Konkrétne pri výbere lepších brzdových obložení a kotúčov by ste mali hľadieť predovšetkým na výdrž pri opätovnom brzdení a pri vyšších teplotách. EBC brzdové komponenty ponúkajú širokú škálu brzdových obložení. Od priamej sériovej náhrady za pôvodné dosky, až po závodnú zmes, ktorá je vhodná na intenzívne a dlhotrvajúce brzdenie bez pocitu vädnutia alebo príležitostné okruhové jazdenie. Rovnako tak sú v ponuke brzdové kotúče, ktoré sú prispôsobené na vysoké zaťaženie pri brzdení vďaka svojmu špeciálnemu vŕtaniu a drážkam, ktoré sú najlepšie vo svojom segmente na odvádzanie tepla a plynov vznikajúceho pri brzdení.

Vzduchový filter

Okrem výmeny bŕzd odporúčame vymeniť sériový papierový vzduchový filter za Športový filter od renomovaných spoločností ako K&N, PIPERCROSS, RAMAIRSIMOTA. Výmenou filtra docielite lepšiu reakciu na plyn, jemný nárast výkonu motora. Okrem výkonnostných zlepšení je neodmysliteľnou výhodou aj možnosť opätovného použitia filtra. Na rozdiel od papierových vzduchových filtrov, ktoré sa pri každom servisnom úkone vymieňajú za nové, u športových bavlnených alebo penových filtrov je možnosť jednoduchého vyčistenia a opätovného použitia bez straty funkčnosti. Produkty spomínaných výrobcov je možné vyčistiť pod tečúcou vodou, následne impregnovať ochranným olejom a tak znovu použiť.

Tieto úpravy Vám nie len pomôžu šetriť Vašu peňaženku, ale aj dodajú istotu z jazdy pri každom otočení kľúča.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.