Nové pneumatiky z e-shopu? Vieme, ako si vybrať spoľahlivého predajcu!

Kde si kúpiť pneumatiky prostredníctvom internetu, aby ste nenaleteli podvodným predajcom a nekúpili kazový, predražený alebo inak nevyhovujúci tovar? Nové pneumatiky kúpite ľahko a z pohodlia domova, stačí si len nájsť svojho spoľahlivého predajcu pneumatík. Ako ho vyhľadať?

Bezpečný e-shop s pneumatikami

Popis pod obrázkom: Nie všetky e-shopy ponúkajú kvalitné pneumatiky alebo poctivé služby. V našom článku nájdete niekoľko tipov, podľa ktorých by ste mali určite poznať spoľahlivého predajcu.

História firmy a referencie

Dlhšia história a tradície firmy vám napovedia, že ide o dôveryhodného predajcu pneumatík. Venujte trochu času vyhľadaniu referencií od zákazníkov, ktorí tu nakupovali nové pneumatiky pred vami. Dozviete sa z nich veľa o tom, ako prebieha komunikácia, aká je dodacia lehota, alebo aký prístup má firma k riešeniu reklamácií.

Prehľadný e-shop s pneumatikami

Je e-shop neprehľadný, pri produktoch nenájdete bližšie informácie o ich parametroch, alebo nepoznáte obchodné podmienky? To sú varovné signály, že sa o zákazníkov nikto veľmi nestará. Dajte si pozor tiež na internetové obchody, ktoré ponúkajú až podozrivo lacné nové pneumatiky v porovnaní s konkurenciou. Pravdepodobne ide o staršie pneumatiky s krátkou životnosťou alebo o iné nekalé praktiky predajcu.

Doplnkový sortiment a služby

Širší sortiment je určitou známkou toho, že internetový obchod prevádzkuje predajca, ktorý rozumie tomu, čo predáva, a dodá vám tiež potrebné príslušenstvo, ako sú matice, disky, snehové reťaze alebo súpravy na opravu defektu pneumatiky. V prípade, že má predajca auto/pneuservis, je táto situácia pre zákazníka veľmi výhodná, lebo môže s predajcom konzultovať aj nákup ďalších súčiastok a náhradných dielov na automobil alebo motocykel.

Zákaznícka podpora

Keď si kupujete nové pneumatiky bez väčších skúseností, vyberajte si takých predajcov, ktorí poskytujú odborné poradenstvo a dokážu odporučiť pneumatiky nie podľa najvyššej marže alebo skladových zásob, ale predovšetkým podľa vašich potrieb. Iné pneumatiky sú vhodné na presun po meste, iné na každodennú jazdu, pri ktorej najazdíte stovky kilometrov, iné zase na prekonávanie nespevnených ciest atď. Ak kontaktujete technickú podporu, pripravte si tiež veľký technický preukaz, z ktorého môžete nadiktovať presné údaje, podľa ktorých vám personál odporučí najvhodnejší typ pneumatík.

Užitočné rady

Venuje sa predajca pneumatík aj poskytovaniu užitočných rád pre motoristov prostredníctvom facebookovej stránky alebo vlastného blogu? Potom máte väčšiu istotu, že mu záleží na dobrom mene spoločnosti a spokojnosti zákazníkov.

Náš tip, kde si kúpiť pneumatiky

AZ Pneu poskytuje komplexné služby týkajúce sa pneumatík na automobily a motocykle. Nielenže tu môžete nakúpiť nové pneumatiky bez rizika, ale ako prevádzkovateľ opavského autoservisu a pneuservisu poskytuje AZ Pneu taktiež odborné poradenstvo. Na blogu predajcu pneumatík sa navyše dozviete veľa zaujímavých informácií o najnovších testoch pneumatík, novinkách svetoznámych značiek aj nováčikov na trhu a užitočné tipy, kde sa vydať na výlet na motocykli a aké vybavenie vám zaistí bezpečnosť a komfort na cestách.

Zdroj fotografií: Depositphotos.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *