Na kvalitných toneroch sa neoplatí šetriť

Čierny alebo farebný prášok v tonerových kazetách nám umožňuje preniesť zobrazený dokument a obrázok v počítači na papier. Kedysi sme tlačiarne našli len v špecializovaných copy centrách, v súčasnosti sú bežné v každej druhej domácnosti.

Hovorí sa, že na kvalitných toneroch sa neoplatí šetriť. Čosi pravdy na tom predsa len bude. O tonery sa však musíte dobre starať, aby vám poslúžili a neznehodnotili vašu výkonnú tlačiareň.

Tonery sa odporúčajú skladovať vo vodorovnej polohe a mali by byť chránené pred slnečným žiarením. Neodporúča sa odklápať optický valec a toner by sa mal vybaľovať z balenia len vtedy, keď ho idete dávať do tlačiarne.

Originálne sú najkvalitnejšie

Ak dlhodobo používate tonery Xerox a hľadáte také, ktoré by vám vydržali, hľadajte ich v ponuke originálnych tonerov. Originálne tonery, ako už z názvu vyplýva, nevyrábajú len tak hocijaké firmy. Vyrábajú ich firmy, ktoré sa zameriavajú aj na výrobu značkových výkonných tlačiarní. Pri týchto toneroch sú priplatíte aj za značku. Ak ale chcete kvalitné tonery, ktoré nevysychajú a vydržia veľmi dlho, niet nad čím rozmýšľať.

Kompatibilné ako alternatíva

Ak vám príde zbytočné platiť za kvalitné originálne tonery, skúste si kúpiť lacnejšie kompatibilné tonery. Jedná sa o lacnejšie alternatívny k originálnym tonerom. Sú lacnejšie, ale kvalitou sú veľmi podobné tým originálnymi.

V ponuke nájdete rôzne známe značky tonerov, aj obľúbené náplne HP 300.

Vyrábajú ich alternatívne firmy, čo vlastne znižuje ich cenu.

Originálne tonery sa používajú predovšetkým vo firmám. Do bežnej domácej tlačiarne nie je potrebné kupovať originálne tonery, iba ak tak vtedy, ak pracujete z domu a potrebujete výkonnú tlačiareň s výkonnými tonermi.

Na kvalitných toneroch sa neoplatí šetriť. Pri niektorých originálnych toneroch sú však ceny zbytočne vysoké, pričom stačí ak si vyberiete kompatibilný a máte kvalitou veľmi podobný toner.

Je len na vás, ktorý z týchto toneroch uprednostníte. Oba majú viac pozitív ako negatív.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.