Nepoistený byt či dom má dnes len hazardér

Hovorí sa, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. A tak to skutočne býva. Vravíte si, že bývate v byte, máte ho dobre zaistený proti zlodejom, s novou elektrikou, a tak vás vlastne vôbec nenapadá, čo by sa mohlo stať, aby ste poistku potrebovali?

Príbehy, ktoré varujú

A ono stačí malá nepozornosť a nešťastie, o ktorom sme hovorili, je na svete. Napúšťate dieťaťu vaňu, ale prestane tiecť voda. V tom zmätku nevypnete vodu a hneď sa púšťate do inej aktivity. Rozhodnete sa, že si aj dieťaťom odbehnete na nákup. Veď bez vody sa aj tak nedá pustiť do varenia obeda. A keď sa vraciate, prekvapene zistíte, že sú už dve poschodia pod vami plné vody. Ešte stále vás nenapadlo, že je to dôsledok vašej vane. Škoda na dvoch bytoch pod vami nie je vôbec malá. Ak nemáte poistenie bytu, môže to finančne pekne bolieť.

Škoda sa však môže stať aj priamo vo vašom byte. Nová položená drevená plávajúca podlaha. Všade, vrátane kuchyne, kde je chladnička s mrazničkou. Chystáte sa v piatok na chalupu. Nejde elektrika, pretože je plánovaná odstávka. Nič mimoriadne. Odídete na chalupu a po návrate po dvoch dňoch z chalupy zistíte, že elektriku síce zapli, ale vám vyhodilo istič a chladnička s mrazničkou vám vytiekla na novú drevenú podlahu.

S dobrou poistkou sú následky nepriazne osudu menej bolestné

Takýchto príbehov zo života, kedy ďakujeme za to, že sme poistený, existuje neúrekom. Kvalitné poistenie bytu či domu je dôležité. Je to práve poisťovňa, ktorá podá prvú pomocnú ruku vo chvíli, keď dôjde k udalosti, ktorá môže byť omnoho horšia, než zmienené dva skutočné príbehy. Nestáva sa to každý deň, ale predsa. Požiare, strhnuté strechy vetrom… To sú situácie, ktoré nás vedia doslova pripraviť o strechu nad hlavou. S dobrým poistením ale môžeme spať o niečo kľudnejšie. Takže prečo riskovať? Nezabudnite, že je nutné uzavrieť poistku na nehnuteľnosť a súčasne na zariadenie domácnosti. Len tak budete chránení komplexne. Nezabúdajte tiež dodržovať podmienky plnenia poistnej zmluvy a mať v poriadku všetky potrebné zákonné revízie. Len tak neriskujete nevyplatenie, alebo krátenie poistného plnenia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.