Dôležité veci, na ktoré nesmiete zabudnúť pri príprave auta na zimu

November je posledným jesenným mesiacom, kedy väčšina vodičov plánuje pripraviť svoje auto na zimu. Ak vás ešte len čaká príprava auta na zimu, na tieto dôležité veci rozhodne nezabudnite. 

Výmena pneumatík

Od polovice mesiaca je povinné mať prezuté pneumatiky, preto ak ste ešte neprezúvali, čím skôr si zajednajte termín u automechanika v servise, kam pravidelne chodievate. Skontrolujte si predovšetkým dezén pneumatík. Dezén na zimných pneumatikách by mal byť 3 mm. Viacerí automechanici ale odporúčajú 4 mm. Ak bude dezén nižší, než je povolené, neriskujte zdravie a kúpte si nové zimné pneumatiky. 

Pri výmene pneumatík nezabúdajte na vyvažovanie kolies.

Pred zimou vám odporúčame kúpiť si ešte aj nové plastové lemy blatníkov. Ochrana okolia kolies je veľmi dôležitá najmä cez zimu, kedy je na cestách snehová pokrývka, posypová soľ a kamienky, ktoré ničia lak v tesnej blízkosti kolies.

Gumové rohože

Ak ste cez teplejšie ročné obdobia preferovali klasické koberčeky v aute, teraz na jeseň a na zimu sa vám skôr zídu praktickejšie gumové rohože, ktoré zachytia roztápajúci sa sneh z podrážok a kamienky, ktoré by mohli zničiť čalúnenie podlahy v interiéri auta.

Pri malých deťoch a domácich miláčikoch oceníte v aute aj ochranné autopoťahy. Pozor ale, treba ich kupovať presne na konkrétnu značku a model auta, inak vám nebudú pasovať.

Škrabka na čelné sklo, metličky na sneh, ochranná fólia

Na sneh a nočné mrazy vám pomôžu škrabky na čelné sklo, metličky na sneh a ochranná fólia na predné sklo, ktorá vás ochráni pred namŕzaním predného skla a vy sa tak ráno nemusíte trápiť s čistením predného skla od námrazy.

Túto zimnú výbavu majte vždy po ruke, ideálne v kufri. Do kufra vám odporúčame dávať aj štartovacie káble (pre každý prípad) a sprej na tesnenia dverí auta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.