Zubné implantáty sú pre tých, ktorí potrebujú tretie zuby

Dožívame sa stále vyššieho veku a pravdou je, že mliečne zuby a jedny trvalé nám do konca života nevystačia. K tomu športujeme, bežné sú rôzne úrazy, niekedy nám naše zuby nevyhovujú po estetickej stránky. Veľké možnosti nám dnes vo všetkých týchto prípadoch ponúka implantológia, veľmi dôležitý odbor modernej stomatológie.

Zubné implantáty sa stali neodmysliteľnou súčasťou modernej stomatológie. Dokázali vyriešiť potrebu „tretích“ zubov, ktorými nás príroda neobdarila. Miesto nej nám dokážu pomôcť stomatológovia. V Stomatologiaaupark.sk – Happy Dent nájdete odborníkov s bohatými skúsenosťami taktiež v oblasti zubnej chirurgie a implantológie. Na jednom mieste je poskytovaná odborná stomatologická starostlivosť, vrátane riešenia zubných implantátov.

Kvalitné zubné implantáty dokážu plnohodnotne nahradiť vlastné zuby

Hodia sa ako náhrada po individuálnej strate zubu, kedy je výhodnejšie osadenie implantátu než staršia metóda obrúsenia okolitých zubov a nasadenie takzvaného mostíku. Ide o šetrnejší prístup k vlastnému chrupu a často aj o ekonomickejšie riešenie.

Zubné implantáty sú vhodné aj pri celkovej náhrade chrupu. Protézy je možné na implantáty dobre upevniť a ani celková strata chrupu tak nevedie k obmedzeniam v našom životnom štýle.

Čo vlastne je zubný implantát?

Ide o skrutku, ktorá sa zavedie do čeľuste a v podstate plní rovnaký účel, aký pred tým plnil zdravý koreň zubu. Na implantát sa následne osadí takzvaná nadstavba a korunka. Zubné implantáty plne nahradia pôvodný zub a často dokážu ponúknuť pacientovi viac než jeho pôvodný zub. A to nielen po estetickej stránke.

V Happy Dent s.r.o. ponúkajú taktiež tzv. navigovanú implantológiu

Ide o veľmi presnú metódu zavedenia implantátu pomocou počítačovej techniky. Obecne klinika realizuje všetky etapy zavádzania implantátov – od diagnostickej etapy, cez prípravnú, chirurgickú až po ortopedickú etapu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.