Prečo sú plastové palety lepšie ako drevené?

Ak vo svojej firme ku práci potrebujete nevyhnutne využívať palety na uskladnenie a ľahkú manipuláciu s tovarom, je dobré vedieť, aké palety sú pre vás výhodné. Porovnanie plastových paliet a tých drevených je nevyhnutné preto, aby ste v konečnom dôsledku vedeli, pre ktoré sa rozhodnúť. Pozrite sa s nami na výhody plastových paliet, ktoré sa vám pri skladovaní zídu.

Investícia do budúcnosti a do svojej firmy je len vo vašich rukách. Ak hľadáte, kde ušetriť každý cent, v ten moment sa vám to môže zdať výhodné, no v budúcnosti sa vám to nemusí vyplatiť. Takto je to aj v porovnaní drevenej a plastovej palety, nakoľko drevené sú dvakrát či trikrát lacnejšie ako tie plastové. Prečo sa vám oplatí investovať a kúpiť si drahšiu paletu? Dôvodom sú práve jej vlastnosti, ktoré sú úplne odlišné od tej z dreva.

Výhody plastových paliet

Drevené palety sú síce lacnejšie, no ich životnosť nie je taká vysoká ako u plastových paliet. Plastové palety môžete využívať počas dlhšej doby ako drevené, ktoré sa môžu ľahko poškodiť alebo ich môžu napadnúť škodci, čo sa pri plastovej palete určite nestane. V tom spočíva práve ich efektívnosť a vysoká kvalita. Ak potrebujete niečo premiestniť leteckou dopravou, výhodnejšie pre vás bude využitie práve plastovej palety, ktorá je ľahšia ako drevená, a preto nebude vo vzduchu veľkou záťažou. Z ekologického hľadiska sú taktiež prijateľnejším riešením, sú totiž recyklovateľné a na ich výrobu sa nepoužíva prírodný materiál.

V prípade, že má vaša firma napríklad zameranie na potravinárstvo, určite viete, že musíte mať potraviny uskladnené na hygienicky nezávadných paletách, ktoré sú ľahko uskladniteľné a v prípade znečistenia ich môžete ľahko umyť.

Okrem iného môžete plastové palety využiť aj vo farmaceutickom priemysle, v maloobchode a na uskladnenie tovaru v podstate kdekoľvek. Okrem toho vám poslúžia aj pri vystavovaní tovaru. Plastové palety sú ľahké, a pritom majú vysokú nosnosť a nepoškodia sa len tak ľahko.

Kde nájdete kvalitné plastové palety?

Skvelú ponuku plastových paliet nájdete aj na internetovej stránke spoločnosti Schoeller Allibert, kde si môžete vybrať z rôznych druhov a taktiež si môžete zvoliť potrebný rozmer.Táto firma pôsobí na trhu s paletami už viac ako päťdesiat rokov a navyše sa snaží svojou výrobou prispievať k ekologickejšiemu spôsobu produkovania, ktoré nebude veľkou príťažou pre životné prostredie. Okrem toho vyrábajú aj plastové kontajnery, ktoré sú taktiež vhodné na prepravu tovaru po zemi, vzduchu či po vode.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.