Kvalitná prepravka sa nezaprie – aké výhody prináša?

Ak optimalizujete prepravné náklady vašej firmy, pravdepodobne vás ani nenapadne, že vám môže pomôcť dobre zvolená prepravka. Čím sa kvalitné prepravky líšia od tých menej kvalitných?

Prepravka – obyčajný kus plastu, ktorý udrží tovar počas prepravy a skladovania na svojom mieste, poviete si. Prepravka však dokáže mať pre vašu firmu oveľa väčší prínos, ako len zaistenie priestoru na prepravu tovaru. Totiž, nároky na prepravky sú častokrát väčšie, ako len základná preprava tovarov. Ak prepravujete drahé alebo krehké tovary, od prepravky pravdepodobne očakávate, aby ich bezpečne počas celej prepravy ochránila. S prepravkami sa zvyčajne nemanipuluje „v rukavičkách“, aj pri náročnom zaobchádzaní by však mali zostať nekompromisne pevné a naložený tovar ochrániť. Zároveň by mali byť dimenzované tak, aby sa s nimi dobre manipulovalo. Uľahčí to najmä drahocenný čas a náklady. Už tieto základné požiadavky však niektoré lacné prepravky nie sú schopné splniť. Vyrobené sú totiž z nekvalitného plastu, ktorý sa ľahko láme a ohrozuje prepravovaný tovar. Pri ich navrhovaní sa nedbalo na efektivitu prepravy, preto sa s nimi často náročne manipuluje. Takúto prepravku vo svojej firme pravdepodobne nechcete…

Euro prepravka s bonusmi

Ako teda vyzerá skutočne kvalitná euro prepravka? Napríklad tak, ako prepravky spoločnosti Schoeller Allibert – popredného výrobcu plastových prepraviek a boxov. Takáto prepravka plní všetky základné požiadavky na kvalitnú prepravku, no ešte oveľa viac! Vyrobená je z kvalitného recyklovateľného plastu, ktorý odolá vysokej hmotnosti prepravovaného tovaru, nárazom a rôznym deformačným silám, s ktorými sa pri preprave stretne. Tento plast je však zároveň ľahký a samotná prepravka je dobre dimenzovaná, manipulácia s ňou je tak mimoriadne jednoduchá. Takéto prepravky sa naviac dajú jednoducho stohovať a ukladať na seba, čím šetria miesto a čas. Toto je prepravka, ktorá vám skutočne pomôže ušetriť náklady!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.