Ako vám talianske frázy môžu spestriť dovolenku

Taliančina je veľmi zaujímavý a pútavý jazyk. Chcete sa tiež naučiť pár základných talianskych fráz? Vedieť odpovedať na otázku či pekne pozdraviť? V tom prípade ste na tom správnom mieste. Tu nájdete talianske frázy, ktoré vám pomôžu poodhaliť tajomstvo taliančiny.

Úvodom by sme vám chceli vysvetliť, prečo sú talianske frázy tak dôležité. Kde sa s nimi najviac stretnete a ako sa najlepšie a čo najefektívnejšie naučíte tie najdôležitejšie frázy.

Fráza označuje často opakovanú vetu alebo dlhšie slovné spojenie. Medzi základné frázy môžeme zaradiť napríklad vetu: “Ako sa máš?”

Frázy existujú v každom jazyku, a preto ich nájdeme tiež v taliančine. Akonáhle sa naučíte frázy v taliančine, budete si vedieť požiadať o izbu alebo sa pozdraviť s ostatnými ľuďmi a spýtať sa ich na cestu.

Konkrétne talianske frázy nájdete na tejto stránke. Stačí ich vedieť aspoň pár a z dovolenky sa razom stane čarovný výlet. Každý domáci totiž ocení, keď sa cudzinec prihovorí v jeho jazyku.

Prečo sú talianske frázy dôležité

Úradným jazykom sa stala taliančina nielen v Taliansku, ale aj v San Maríne a vo švajčiarskych kantónoch. Oficiálnym jazykom je tiež vo Vatikáne, v niektorých častiach Slovinska a Chorvátska.

Taliančina má svoje vlastné nárečia, a preto sa v mnohých končinách môže líšiť. Avšak aj tak sa považuje za veľmi praktický jazyk, takže ak sa chcete niečo zaujímavé priučiť, potom rozhodne neurobíte chybu. Najrýchlejšou cestou, ako sa naučiť tento krásny jazyk, je zvoliť si kurz taliančina online, ktorý sa zameriava práve na talianske frázy.

Taliančina je románsky jazyk, ktorý je veľmi obľúbený a rozšírený. Odhaduje sa, že taliančinou hovorí zhruba 100 miliónov ľudí na celom svete. Nie je to teda jazyk, s ktorým uspejete iba v Európe, kde sa samozrejme používa najviac, ale aj v iných štátoch po celom svete. Menšiny hovoriace touto rečou nájdete v USA, Brazílii, Venezuele, Luxembursku, Kanade, ale napríklad aj Austrálii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *