Ako prať a sušiť prádlo? Toto sú naše odporúčania!

Premýšľate niekedy nad tým, či by ste nemali zmeniť spôsob prania vášho oblečenia? V tom prípade ste tu správne. Poradíme vám, ako prať a sušiť prádlo, aby to bolo vykonané čo najviac šetrným spôsobom.

Možno si poviete, že pranie a sušenie prádla je banalita, no v skutočnosti to tak nie je. Veľmi záleží od toho, akú máte doma práčku. Každá sa totiž odlišuje svojimi funkciami, ktoré môžu byť v závislosti od konkrétneho modelu odlišné. Ak chcete sušiť prádlo výborným riešením je stojanový sušiak na prádlo, ktorý vyniká v mnohých smeroch. Ak chcete, aby bolo vaše prádlo nepoškodené, dbajte na naše nasledujúce odporúčania a tipy.

Vyberajte si šetrné programy

Nič nie je horšie, ako keď si vyberiete program na pranie, ktorý nie je šetrný k vášmu prádlu. Predsa len, nemali by ste sa zameriavať vždy len na jeden program. Na práčke je ich vždy niekoľko, preto si vyberajte starostlivo. Určite sa nebojte experimentovať a vybrať si aj iný program. Vždy sa orientujte podľa materiálu prádla. Vo väčšine prípadov sú programy ušité na mieru, pre každý materiál či typ prádla.

Sušenie je základ

V súčasnej dobe sa už neodporúča sušiť prádlo pomocou sušičky. Tá vraj dokáže prádlo poškodiť, čo rozhodne nie je správe. Preto zvoľte radšej sušiak do kúpeľne, kde rovno aj zavesíte prádlo. To sa vysuší efektívne a rýchlo.

Praktickým a efektívnym riešením je aj stropný sušiak na prádlo, ktorý si jednoducho zamilujete. Ak budete totiž sušiť takýmto spôsobom, vaše prádlo sa nikdy nepoškodí.

Prádlo vždy žehlite

Samozrejme, spodnú bielizeň žehliť nemusíte. No ak sa jedná o tričká, svetre alebo mikiny, odporúčame vám ich žehliť. Predsa len, bude to vyzerať aj viac esteticky a vy sa nebudete hanbiť ísť s takýmto prádlom von. V takejto situácii však zamerajte svoju pozornosť najmä na to, či do žehličky dávate destilovanú vodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.