6 tipov, na ktoré by ste pri zariaďovaní garáže nemali zabudnúť

Garáž by mala slúžiť predovšetkým na parkovanie auta, mnohí ju však používajú aj ako dielňu alebo miesto na uloženie sezónneho športového vybavenia. Viete, čím by mala byť vaša garáž vybavená, aby splnila vaše potreby?

Nezabúdajte na bezpečnosť

Na prvom mieste by mala byť bezpečnosť. Tú vám zaistia kvalitné garážové brány, ktoré budú nielen skvelo vyzerať, ale tiež ochránia váš majetok pred prípadnými zlodejmi. V ideálnom prípade si kúpte také garážové dvere, ktoré vám ušetria čo najviac priestoru v garáži i okolo nej.

Dostatok svetla

Ak je vaša garáž zároveň aj dielňa, tak už pri jej stavbe myslite na to, že by ste vo vnútri mohli mať viac svetla. Okno môžete postaviť vyššie pri strope a garáž tým uchránite proti vlámaniu.

Úložný priestor

V garáži rozhodne oceníte police, na ktoré môžete odkladať sezónne športové vybavenie, ale aj náradia alebo doplnky, ktoré potrebujete k oprave a údržbe vášho auta.

Dizajnové hľadisko – interiér a exteriér

Pri vybavovaní garáže myslite na dizajn. Každý kúsok vybavenia nemusí byť zladený do jednej farby, ale všetko by sa k sebe malo hodiť. Aj garáž môže byť miesto, ktoré bude upravené a upratané.

Rovnako tak myslite aj na dizajn exteriéru. K tomu vám môže významne pomôcť dizajn garážových brán. Inšpirovať sa môžete novou kolekciou potlačí garážových brán a rôznych zaujímavých dekorov.

Typy garážových brán

Garážové dvere si môžete vybrať dvojkrídlové, sekčné, posuvné alebo tiež rolovacie. Vždy myslite na to, koľko priestoru inštaláciou brány ušetríte, ako chcete, aby sa brána otvárala a či máte viac miesta v garáži alebo pred ňou.

Nemáte okno? Myslite na osvetlenie

Nezabúdajte ani na dostatočné osvetlenie. Do garáže môžete zaobstarať úsporné žiarivky alebo obyčajné žiarovky. Zároveň, ak je vaša garáž aj dielňa, oceníte väčší baterku alebo stojacu lampu, ktorá by mala byť súčasťou každej dielne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.